Halloween najprawdopodobniej wywodzi się z celtyckiego święta Samhain. Uroczystość, w której żegnano lato, witano zimę i obchodzono święto zmarłych, przypadała na noc z 31 października na 1 listopada. Nazwa Halloween to skrót od „All Hallow’s Evening”, czyli nocy przed Dniem Wszystkich Świętych.
Wydrążone, podświetlane dynie, latające na miotle czarownice, wampiry, duchy i nietoperze. Straszne ozdoby i dziwaczne stroje. Tak wyglądało dziś III piętro naszej szkoły, gdzie do zabawy zaprosiła klasa 3a. Była to miła odskocznia od codziennego szkolnego dnia dla wszystkich uczniów, którzy zostali poczęstowani ponczem i przepysznymi wypiekami.
Dziękuję z całego serca klasowym organizatorom za zaangażowanie i kreatywność. Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania.

Mariola Dębowska-Milewska