W środę, 26.10.2022 r., mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiad z autorką wierszy – Jolantą Reggel. Jej wizyta w naszej szkolnej bibliotece była idealną okazją do dowiedzenia się ciekawych rzeczy z życia autorki. Pani Reggel opowiedziała nam o trójce swoich wnuków, o których mogliśmy przeczytać w kilku jej autorskich dziełach, o  ciekawych podróżach, o wielu inspiracjach, oraz o marzeniu wydania własnego tomiku wierszy, a przede wszystkim o jej spojrzeniu na współczesny świat.                                  
Wspólnie przeczytaliśmy kilka wierszy autorki m.in. „Bez pożegnania”, który wzruszył nas wszystkich swoim realizmem i  tęsknotą za bliskimi. Sama poetka wspomniała, że mimo faktu, że jest to jej autorski wiersz, który miała okazję przeczytać tysiące razy – wciąż czuje wzruszenie i smutek słysząc jego słowa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i pełnej przemyśleń atmosferze. Mamy nadzieję, że poetka odwiedzi naszą szkołę jeszcze niejeden raz.
Antologie Pani Jolanty Reggel wydawane są przez Fundacje Poetariat Magdalena Kapuścińska. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania wierszy na Youtubie, gdzie rolę lektorów znakomicie przejmują Czarek Papaj oraz Aneta Mazurek. Zapraszamy również do twórczości poetyckiej na stronie internetowej „Wiersze słowem plecione”.

Natalia Ciesielska kl. 2a