Szczęścia nie można znaleźć na dnie butelki lub na czubku igły, nie można go znaleźć wśród chmur dymu lub w pigułce z cukrem. Jeśli szukacie ich w tych miejscach, znajdziecie tylko rozpacz.” Wayne Gerard Trotman

12 kwietnia trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale konkursu „Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów IX –  Uzależnienia to krok do samounicestwienia.”
Warunkiem wzięcia udziału w finale było samodzielne przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej profilaktyki uzależnień i alternatywnych rozwiązań spędzania wolnego czasu oraz promowania zdrowego stylu życia. W finale uczennice w siedmiominutowych wystąpieniach musiały zaprezentować swoje prace. Dziewczęta przygotowały oryginalne, ciekawe i nieszablonowe prezentacje, a swoboda, poprawność merytoryczna, znajomość tematu i wdzięk podczas wystąpień finałowych uczennic była godna podziwu, co doceniło jury konkursu przyznając:
Martynie Sonnak z klasy 3a – I miejsce
Oliwii Ograbek z klasy 2a – II miejsce