„Jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat”. Talmud Babiloński, Sanhedryn 37a.

Mieszkańcy Solca Kujawskiego uczcili w piątek pamięć Jana „Johna” Damskiego, mieszkańca Solca, a przede wszystkim Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Był on bowiem niezwykle heroicznym człowiekiem, ratującym Żydów w trakcie II wojny światowej. Uroczystość odbyła się 22 marca na Placu Jana Pawła II. Odsłonięto tablicę upamiętniającą czyny naszego bohatera.
Delegacja naszej szkoły brała udział w tym istotnym wydarzeniu!
Fenomenalną narrację na temat życia i działalności Jana Damskiego zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania młodych ludzi i chęci poznawania żywej historii. Konferencja „John Damski – nieznany bohater” została zorganizowana przez p. Elżbietę Wysocką – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Solca Kujawskiego oraz przez p. Piotra Dylewskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 w Solcu Kujawskim.
Gratulujemy pomysłowości!
Honorowy patronat nad Konferencją objął Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy, p. Edyta Cisewska.

Więcej na szkolnym Facebooku.