„Była w tajemniczym ogrodzie i miała wrażenie, że odkryła jakiś własny świat.”(Frances Hodgson Burnett)
W piątek, 15 marca czterdzieścioro pięcioro uczniów naszej szkoły miało okazję przeżyć „ucztę duchową”, oglądając w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu spektakl pt.” Tajemniczy Ogród.”
„Tajemniczy ogród” to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Czas spędzony na wrzosowisku i w ogrodzie pozwala młodym bohaterom odkryć w sobie siłę i cieszyć się dzieciństwem.”
My nauczyciele dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów i pokazujemy im  różne odcienie życia.  Staramy się pokazać, że teatr jest sztuką, która pozwala nam zobaczyć piękno w najprostszych rzeczach. Zależy nam, żeby młodzież zobaczyła i zrozumiała, że każdy człowiek ma swoją historię, swoją prawdę, marzenia i pragnienia.
Wizytą w teatrze zakończyliśmy również obchody  Światowego Tygodnia Mózgu w naszej szkole.

Katarzyna Ryckowska, Karina Kacprzak, Justyna Ciesielska