„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym”  Maria Skłodowska – Curie

W pierwszy dzień optymistycznego marca odbyła się w naszej szkole trzecia edycja  Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego poświęconego Marii Skłodowskiej – Curie.
W konkursie wzięło udział 36 uczniów z trzech soleckich szkół.
Głównym celem konkursu było uczczenie Dnia Nauki Polskiej, który w tym roku przypadł w czasie trwania ferii. Ponadto chcieliśmy  wzbudzić u młodzieży  zainteresowanie osiągnięciami polskich naukowców i zmotywować ich do poszerzania swoich horyzontów.
Zamiarem nauczycieli jest rozbudzenie  w młodych ludziach ciekawości  i chęci poznawania. Nasza dwukrotna noblistka powiedziała – Niczego nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. Zależy nam, żeby uczniowie szukając  odpowiedzi na nurtujące ich pytania  sami doszli do podobnego wniosku.
Bardzo dziękuję  za współpracę Pani wicedyrektor SP nr 4 Barbarze Galek, Paniom Beacie Jankowskiej oraz Małgorzacie Walczak ze SP nr 1 , Panu Mariuszowi Zamorowskiemu ze SP nr 4 oraz Pani Małgorzacie Fiałkowskiej.

Katarzyna Ryckowska