10.10.2023r.  w ramach programu „Dzień Latawca – profilaktyka i hobby przeciw uzależnieniom”, odbył się  ”Integracyjny Konkurs Latawców”, zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Solcu Kujawskim. Konkurs zgromadził około 200 osób z Solca i ŚDS z województwa kujawsko – pomorskiego. Siedemnaścioro uczniów naszej szkoły z klasy 1a i 2a uczestniczyło w wydarzeniu jako wolontariusze. Do ich prac należało między innymi: mierzenie czasów utrzymania się latawców w powietrzu, obsługa Excela, gier oraz roznoszenie grochówki i grillowanych kiełbasek. Celem naszego udziału w tym pięknym przedsięwzięciu była pomoc i integracja młodzieży z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo oraz kształtowanie odpowiedzialności, tolerancji i otwartości na innych.

Magdalena Lankauf i Małgorzata Fiałkowska