28 marca 2023 roku odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyło 17 uczniów z naszej szkoły. Wielką niespodzianką dla nas było uczestnictwo uczniów z Ukrainy, którzy recytowali wiersz Tarasa Szewczenki pt. “Testament”. Pozostali uczniowie zmagali się m. in. z repertuarem Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej czy Stanisława Balińskiego. Wśród prozy dominował “Mały Książę”, jak widać ta najsłynniejsza baśń filozoficzna o przyjaźni jest w dalszym ciągu bardzo aktualna. Po długotrwałych obradach jury w składzie: pani Celina Bartz – emerytowana nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły oraz pani wicedyrektor Lucyna Stefańska, wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Natalia Ciesielska z klasy 2a
II miejsce – Kinga Janiszewska z klasy 4a
III miejsce – Aleksandra Gliwińska z klasy 4a
Uczniowie z Ukrainy:
I miejsce – Polina Hunkevych – z klasy 3a
II miejsce – Bohdan Kravtsun – z klasy 2a
III miejsce – Denys Basystyi – z klasy 2a

Małgorzata Fiałkowska