W piątek 24 lutego odbył się w naszej szkole MIĘDZYSZKOLNY KONKURS – ŚLADAMI MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE I MIKOŁAJA KOPERNIKA.
Wzięło w nim udział 43 uczniów z trzech soleckich szkół :   Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz ZSOiZ.
Głównym celem konkursu było uczczenie Dnia Nauki Polskiej, który przypada 19 lutego. Ponadto chcieliśmy  wzbudzić u młodzieży  zainteresowanie osiągnięciami polskich naukowców oraz zmotywować uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy. Spotkanie to było również doskonałą  okazją do zintegrowania uczniów soleckich szkół i uświadomieniu im, że współpraca nauczycieli na różnych szczeblach edukacji jest warunkiem ich wszechstronnego  rozwoju.
Wyniki konkursu poznamy niebawem.
Dziękujemy za współpracę p. Małgorzacie Walczak i p. Mariuszowi Zamorowskiemu.
                                                                                                                  Katarzyna Ryckowska, Aleksandra Kondrat