Społeczeństwo konsumpcyjne oparte na ciągłym wzroście jest sprzeczne z zasadami ekologii. Człowiek naruszył podstawowe prawa natury. W ten sposób stał się swoim najgorszym wrogiem. Zagrożenie nie przychodzi już z zewnątrz, ale od nas samych.”

W piątek, 20 września uczniowie klas: 1a, 2a i 3e wraz z nauczycielami wzięli udział w kolejnej edycji Akcji Sprzątania Świata. Od samego początku współpracujemy z Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Solcu Kujawskim, który zapewnia nam worki, rękawice oraz słodkie co nieco.
Rozpoczynając czwartą dekadę ekologicznej działalności edukacyjnej zakładamy bardzo optymistycznie, że śmieci w naturze będzie ubywać.  Tegorocznym hasłem Akcji oraz zaproszeniem do wprowadzania w codzienne życie dobrych praktyk, chcemy więc powiedzieć, że stanie na straży czystej Ziemi, to nie tylko  sprzątanie porzuconych w naturze śmieci, ale też bycie wrażliwym na drugiego człowieka, przyrodę, wodę, powietrze. Bo przecież wszystkie te elementy składają się na nasze zdrowie i zdrowe miejsce, w którym żyjemy.
Nasza społeczność szkolna jest bardzo świadoma i proekologiczna.

Katarzyna Ryckowska