19 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wolontariacie podczas II Integracyjnego konkursu latawców. Wydarzenie organizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy było wspierane przez naszych uczniów na zasadach wolontariatu. Dzięki ich zaangażowaniu całe wydarzenie przebiegło sprawnie i bez komplikacji. Uczniowie wspierali terapeutów w procedurze zgłoszeń, brali udział w pomiarach czasu lotów latawców, pomagali przy obsłudze i rozstawieniu wszystkich obiektów na terenie imprezy.
Swoją postawą uczniowie naszej szkoły pokazali, że nie jest im obce działanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Empatia i cierpliwość uczniów oraz ich życzliwość i pełne zaangażowanie były docenione przez uczestników zawodów tym, co najważniejsze – szczerym uśmiechem i podziękowaniami.