4 października Paweł Marchel – nauczyciel bibliotekarz naszej szkoły wziął udział w VI Ogólnopolskiej Konferencji Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych. W wydarzeniu organizowanym przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie p. Marchel wygłosił prelekcję „Marka osobista w pozyskiwaniu środków zewnętrznych”.
Podczas prelekcji pokazane zostało, jak silna marka osobista bibliotekarza może przyczynić się do zwiększenia szans na pozyskanie dodatkowych funduszy. Zadanie to nie jest proste, ponieważ w zdecydowanej większości konkursów grantowych liczba organizacji starających się o wsparcie jest zdecydowanie większa niż liczba udzielanych grantów.
Poprzez takie inicjatywy pokazujemy naszym uczniom, że rozwój nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji. Wręcz przeciwnie zakończenie szkoły to dopiero początek do zdobywania wszechstronnego wykształcenia, a rozwój przez całe życie jest nie tylko prawem, ale wręcz obowiązkiem osoby świadomie dbającej o rozwój swojej kariery zawodowej.