W zeszłym tygodniu nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji sprzątania cmentarzy przy ulicach: Piaskowej, Powstańców i Toruńskiej, w ramach projektu „Od czynu do pamięci – wspólnie na rzecz dawnych mieszkańców Solca Kujawskiego”. W sprzątaniu wzięły udział wszystkie klasy, a nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, jak ważna jest pamięć i szacunek dla przeszłości. Jesteśmy dumni z zaangażowania i wspólnej pracy!

Opiekę sprawowali: p. Katarzyna Wawrzyniak, p. Sebastian Mędlewski, p. Weronika Jóźwiakowska, p. Małgorzata Radke, p. Anna Rolirad, p. Damian Worona, p. Jolanta Garczyńska, p. Beata Kołota, Paweł Marchel.

Razem tworzymy piękną pamięć o tych, którzy byli tu przed nami! Dziękujemy za wsparcie i koordynację działań Stowarzyszeniu „Lapidaria. Zapomniane cmentarze Pomorza i Kujaw”.

Wspierają nas:  Urząd Miasta i Gminy Solec Kujawski, Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Solcu Kujawskim, Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim, Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu , Parafia Ewangelicko-Augsburska w Bydgoszczy, Stowarzyszenie „Lapidaria. Zapomniane cmentarze Pomorza i Kujaw”, PTTK Horyzont. Patronat medialny nad projektem sprawuje TV Solec.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa

Szczegółowa relacja oraz obszerna fotorelacja z realizacji projektu na  szkolnym Facebooku  ⇒⇒⇒