5 czerwca 2024r. klasy mundurowe wraz z opiekunami: p. M. Fiałkowską, p .W. Jóźwiakowską i p. S. Mędlewskim udały się na prawdziwą wojskową przygodę. Na dworcu w Bydgoszczy czekały na nas pojazdy wojskowe, które zawiozły nas na poligon, na którym odbywały się wszystkie zajęcia z edukacji wojskowej. Podczas ćwiczeń uczniowie wykonywali następujące zadania: odbyli szkolenie medyczne, rzucali granatami ręcznymi, wykonywali normy ze szkolenia ogniowego – dowiedzieli się również jak wygląda częściowe rozkładanie i składanie broni po częściowym rozłożeniu oraz określali azymut magnetyczny. Nad wszystkimi zadaniami, które wykonywali uczniowie pieczę sprawowali – kapral J. Żelaskowski, st. szer. spec D. Bachar, st. szer. spec. Ł. Przybysz oraz szer. G. Lidman. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, ponieważ doświadczyli jak wygląda prawdziwa służba wojskowa.