Grupa młodzieży wraz z paniami Katarzyną Wawrzyniak (kierowniczką wycieczki) oraz Małgorzatą Fiałkowską udała się na tygodniową wycieczkę do bardzo urokliwego miasta w Hiszpanii – Alicante. W czasie pobytu zwiedziliśmy między innymi Zamek Świętej Barbary, Centralny Rynek oraz Aleję Palmową. W mieście Villajoyosa spotkaliśmy się ze sławnym pisarzem hiszpańskim Miquelem Puerta , który oprowadził nas po tym pięknym nadmorskim miasteczku. Główną atrakcją w Villajoyosa było zwiedzanie największej Fabryki Czekolady w Hiszpanii – VALOR. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu z Hiszpanami. Wiele radości dostarczyła nam wspólna kolacja hiszpańska, podczas której mogliśmy spróbować specjałów kuchni lokalnej. Podczas całej wyprawy towarzyszyło nam słońce, delikatny powiew wiatru i radość. Niestety jak wszystko, co dobre, to się szybko kończy…

K. Wawrzyniak, M. Fiałkowska

   

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku.