Dnia 30.04.2024 r. trzy oddziały klas z naszej szkoły wzięły udział w akcji „Sprzątamy Solec”, której inicjatorem był mieszkaniec Solca Kujawskiego – Pan Marcin Praczyk. W akcje włączyły się wszystkiego szkoły z naszego miasta, przedstawiciele instytucji oraz klubów sportowych z Solca Kujawskiego. Każda grupa miała przydzielony sektor miasta do uporządkowania, by na koniec wspólnie spotkać się w Juraparku i odebrać niespodzianki przygotowane dla każdego uczestnika tego przedsięwzięcia. Łącznie w akcji wzięło udział około 300 osób (z czego blisko 50 to nasi uczniowie). Nasza szkoła bardzo chętnie wspiera tego typu akcje i już dziś odliczamy dni do wrześniowej akcji „Sprzątania Świata” w której od lat bierzemy udział.

S. Mędlewski