Uczniowie klasy 2c wzięli udział w projekcie z okazji Dnia Świętego Marcina, który przeprowadzili wspólnie nauczyciele religii i języka niemieckiego.
Na lekcji religii uczniowie poznali historię życia świętego, obejrzeli krótki film animowany, dowiedzieli się skąd wzięła się tradycja wypiekania rogali, a także jedzenia gęsiny, poznali przysłowia związane ze Św. Marcinem, najwięcej czasu poświęciliśmy na omówieniu obchodów ku czci św. w Polsce. Na zakończenie lekcji była namiastka świętowania, wszyscy mogli posilić się rogalikiem:)
Na lekcji języka niemieckiego uczniowie poznali tradycje obchodów w Niemczech, tradycyjne potrawy i procesję z latarniami. Zdobytą wiedzę utrwaliliśmy biorąc udział w quizach i rozwiązując zagadki.

A. Sidlicka, M. Radke