„Najważniejsze, czego uczymy się w szkole jest to, że najważniejszego nie można nauczyć się w szkole”
                                                                                                                                                                                                                 Haruki Murakami

Dlatego nasi uczniowie  bardzo często zdobywają wiedzę poza murami szkoły uczestnicząc w warsztatach, prelekcjach, dyskusjach, ciekawych spotkaniach oraz wycieczkach edukacyjnych.
We wtorek, 31 października czterdzieścioro pięcioro uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Torunia.
Seans w Planetarium pt.” Światła Północy”, pomógł uczniom zrozumieć czym są gwiazdy i jak sobie tłumaczono ich powstawanie w różnych kulturach na przestrzeni setek lat.
U Toruńskich Partaczy młodzież zgłębiła sztukę kaligrafii.  Atrament, pióro, lak , pieczęć  i absolutna cisza – tak wyglądało kilka lat życia podczas, których mnisi i zakonnicy pisali księgi.  Niestety naszym uczniom niełatwo  było zachować ciszę.
Alternatywną formą zwiedzania  Torunia była GRA ULICZNA , w której uczniowie podzieleni na grupy i zaopatrzeni w mapki  zmagali się z różnymi zadaniami terenowymi.
Kilkugodzinny pobyt w Toruniu zakończyliśmy posiłkiem w ulubionej restauracji młodzieży😊

J. Ciesielska, K. Kacprzak, K. Ryckowska

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku