W dniach 25-27 X 2023r., uczniowie klasy 2a i 3c  wybrali się na 3-dniową wycieczkę do Gdyni. Pomimo deszczowej pogody, jaka nam towarzyszyła przez cały pobyt atmosfera była bardzo miła. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Muzeum Emigracji, które opowiada globalną historię Polek i Polaków oraz pokazuje  znaczenie i skalę zjawiska emigracji. Dzień drugi dostarczył nam wielu estetycznych wrażeń, bowiem byliśmy w Teatrze Muzycznym na musicalu „Szkoła absurdu 2.0”. Spektakl opowiadał o kondycji młodego człowieka w teraźniejszym świecie, a obsadę stanowili młodzi ludzie, aktorzy – amatorzy. Po spektaklu udaliśmy się  podglądać podwodny świat w „Akwarium Gdyńskim”. Jest to ogród zoologiczny działający w strukturach Instytutu Rybackiego, który prezentuje faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno – lądowym. Dowiedzieliśmy się również wiele o życiu rekinów podczas ćwiczeń laboratoryjnych z pracownikiem Akwarium. Czas wolny spędzaliśmy na robieniu zakupów, pogawędkach i gotowaniu.

Opiekunowie wycieczki: K. Wawrzyniak, W. Jóźwiakowska i M. Fiałkowska

  

 Obszerna fotorelacja na szkolnym Facebooku ⇒ ⇒ ⇒