„Sprzątanie Świata łączy ludzi”.
Pod takim hasłem odbyła się 30 edycja powszechnie znanej  akcji Sprzątania Świata.
Wychowujemy naszą młodzież poprzez działanie i  dawanie przykładu. Wszyscy musimy mieć świadomość, że nasze osobiste wybory jako konsumentów mają konsekwencje ekologiczne, społeczne i duchowe. Nadszedł czas na rewizje niektórych głęboko zakorzenionych wyobrażeń, leżących u podstaw naszego stylu życia.
Dlatego 15 września siedemdziesięcioro proekologicznych  uczniów z klas: 1a,1b,1c i 4c  wspólnie ze swoimi opiekunami uczestniczyło w porządkowaniu ulic: Robotniczej, Powstańców, Średniej oraz lasu przy ulicach Bukowej i Dębowej.
„ Coś umrze w nas, ludziach, jeśli dopuścimy do zniszczenia tego, co zostało jeszcze z przyrody…. jeżeli zatrujemy resztki czystego powietrza, zanieczyścimy pozostałe strumienie i poprowadzimy nasze wyasfaltowane drogi przez ostatnie miejsca, gdzie panuje cisza.”

Katarzyna Ryckowska, Karina Kacprzak, Anna Rolirad, Katarzyna Wawrzyniak, Sebastian Mędlewski,  Damian Worona

  

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku.