W dniach 27 V – 3 VI 2023r. uczniowie wraz z opiekunkami p. Katarzyną Wawrzyniak i Małgorzatą Fiałkowską udali się  zwiedzać kolejne miejsca w Hiszpanii. Tym razem odwiedziliśmy Malagę – miasto położone nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich, jedno z najstarszych w Europie. W Maladze zwiedziliśmy Twierdzę  Alce – zer, dom Picassa oraz ruiny Teatru Rzymskiego i słynną Katedrę z barokową fasadą. Kolejne miejsce, które zwiedziliśmy to  Mijas Pueblo – jest to, najpiękniejsza, śnieżnobiała wioska, w której  znajduje się  jedyna owalna arena byków, unikalna roślinność i niezapomniane widoki. Stacjonowaliśmy w Benalmadenie, urokliwym miasteczku na zboczach Sierra Nevada.  Mogliśmy tam zobaczyć  słynny port Puerto Marina, Zamek Castillo el Bil Bil i Carttillo de Colomares oraz Park de Paloma. W czasie przerw na zwiedzanie spędzaliśmy czas  na plaży i na basenie. Mieliśmy również okazję spróbować regionalnych potraw tj. paelli czy tortilli. Odbyliśmy kolejną piękną przygodę, która była  zarazem żywą lekcją języka hiszpańskiego i języka angielskiego.

Kinga Gajek – uczennica kl.1a LO