Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przystąpił do rządowego programu „Aktywna Tablica”. W ramach tego projektu szkoła zakupiła cztery 75-calowe monitory interaktywne marki Promethean z oprogramowaniem ActinInspire. Mimo zdalnego nauczania, nauczyciele i uczniowie korzystali z programu już od kilku miesięcy, doskonaląc w ten sposób kompetencje cyfrowe oraz umiejętności korzystania z zasobów Internetu w celach edukacyjnych.
W ramach tego projektu współpracujemy ze szkołami, których organem prowadzącym jest Powiat Bydgoski. Dlatego w ZSOiZ odbyło się spotkanie dyrektorów trzech szkół z Koronowa: LO, ZSZ i ZS, oraz ZSAiE z Karolewa w celu wymiany doświadczeń.
Nasza szkoła posiada nie tylko bardzo dobre wyposażenie pracowni mechatronicznych, ale dzięki zastosowaniu monitorów stała się jeszcze bardziej nowoczesną placówką, w której oprócz wiedzy merytorycznej, każdy uczeń może rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe.

Lucyna Stefańska