W środę, 5 października 2022 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z pracodawcami prowadzącymi przygotowanie zawodowe młodocianych pracowników. Celem spotkania było omówienie istotnych spraw dotyczących kształcenia młodocianych . W spotkaniu oprócz pracodawców udział wzięli zaproszeni goście z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy, Ochotniczego Hufca Pracy w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Przedstawiciele poszczególnych instytucji przedstawili zebranym przepisy prawne dot. zawierania i rozwiązywania umów o pracę w celu przygotowania zawodowego, zasady ubiegania się o refundację kosztów przygotowania zawodowego młodocianych oraz zmiany w przeprowadzaniu egzaminów czeladniczych. Spotkanie odbyło się w miłej, konstruktywnej atmosferze.

Kamilia Swinarenko