Pierwszego czerwca 2022 roku uczniowie wraz z opiekunkami, p. Katarzyną Wawrzyniak i p. Małgorzatą Fiałkowską wyruszyli w kolejną podróż, tym razem na przepiękną wyspę archipelagu Balearów – Majorkę. Słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały pobyt, sprzyjała wylegiwaniu się na plaży oraz kąpieli w morzu i hotelowym basenie. W ciągu dnia spacerowaliśmy i odwiedzaliśmy liczne bazary z przeróżnymi rękodziełami. Wieczorami natomiast mogliśmy zobaczyć jak bawią się lokalni mieszkańcy i turyści w klubie dyskotekowym Charly’s. Jednak nie samą rozrywką się żyje, bowiem wiele naszego czasu poświęciliśmy na zwiedzanie. Na początku odwiedziliśmy Nekropolię Son Real, znaną również jako cmentarz Fenicjan. Następnie udaliśmy się do urokliwej Alcudii, gdzie mogliśmy podziwiać imponujące średniowieczne mury, doskonale zachowane XIII – wieczne kamienice, ogrody otaczające stare miasto oraz mnóstwo wąskich uliczek przyozdobionych pięknymi roślinami.

Ponadto, nasza wycieczka nie mogła obyć się bez odwiedzenia jednego z najważniejszych zabytków na wyspie, gdyż, jak powiadają: ten, kto przybył na Majorkę i nie odwiedził katedry La Seu, to tak jakby w ogóle na Majorce nie był. A kto Katedrę w Palma de Mallorca odwiedził, ten wie,  że bez wątpienia zdumiewa ona nie tylko potężnymi rozmiarami, ale również wyjątkowością architektury.

Nieodłącznym elementem naszej wycieczki była oczywiście kuchnia hiszpańska. Smak specjałów takich jak paella, tortilla czy patatas bravas pozostaną na długo w naszej pamięci, tak jak i cała Majorka.

Katarzyna Wawrzyniak i Małgorzata Fiałkowska