4 października br. odbyło się spotkanie integracyjne dla nowych uczestników hufca pracy 2-2, uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim. Impreza miała miejsce na gościnnym terenie rekreacyjno-wypoczynkowym soleckiego Związku Harcerstwa Polskiego.
Na początku doradca zawodowy bydgoskiego CEiPM przedstawił plan działań doradczych, które będą realizowane przez cały czas nauki w Szkole Branżowej, dzięki czemu uczniowie kończąc edukację będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. Kolejnym etapem był blok zajęć zabawowo-integracyjnych przygotowanych przez wychowawcę 2-2 HP, podczas których uczniowie prezentowali ułożone przez siebie rymowanki na temat szkoły i nauczycieli oraz rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych, takich jak przeciąganie liny, dart, gra w piłkę. Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział z grach i zabawach, po których mogli się zrelaksować przy ognisku, z ciepłą herbatą i upieczoną przez siebie kiełbaską.
Podsumowaniem spotkania było wspólne odtańczenie przeboju pt. „Macarena”. Ta udana prezentacja będzie ponownie wykorzystana podczas uroczystego ślubowania uczniów I klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim, zaplanowanego na  14 października br.
Duże zaangażowanie i otwartość uczniów podczas imprezy pozwala mieć nadzieję, że podobny nastrój będzie towarzyszył innym aktywnościom zaplanowanym przez OHP dla uczniów soleckiej Szkoły Branżowej.