W dniach 22 – 30 IX 2021r. grupa uczniów wraz z opiekunkami, p. Katarzyną Wawrzyniak – organizatorką wycieczki i p. Małgorzatą Fiałkowską uczestniczyła w wycieczce do słonecznego Alicante, miasta położonego na południu Wspólnoty Walenckiej.
Podczas siedmiodniowego pobytu zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc, jak na przykład Castillo de Santa Barbara, z którego rozciąga się piękna panorama miasta, a interesująca legenda o nieszczęśliwej miłości  zachęciła nas do zwiedzania. Kolejnym ciekawym miejscem, które zrobiło na nas wielkie wrażenie to aleja Palmowa, która ciągnie się wzdłuż promenady.
Główną atrakcją naszej wycieczki było spotkanie z hiszpańskim pisarzem literatury fantasy – Miguelem Angelem Puerta Perezem, który oprowadził nas po swoim rodzinnym mieście – Villajoyosa, kolorowe domki wzniesione na wysokim brzegu rzeczki, tworzą niezwykle malownicze pejzaże w tym mieście. Wielką niespodzianką było dla nas Museo del chocolate Valor oraz Fabryka Czekolady, którą dzięki Miguelowi mieliśmy możliwość zwiedzić. Na koniec  zostaliśmy obdarowani bonem do firmowej kawiarni, gdzie mogliśmy spróbować przepysznych deserów. W naszym harmonogramie nie zabrakło również miejsca na wspólne gotowanie potrawy hiszpańskiej – paelli.      Oprócz zwiedzania spędzaliśmy także  czas na jednej z najpiękniejszych plaż Hiszpanii, gdzie słońce i ciepła śródziemnomorska woda zachęcały nas do zażywania kąpieli. Chciałoby się powiedzieć „chwilo trwaj”, ale niestety czas szybko minął i trzeba było wracać                 z powrotem. Tak więc pełni pięknych wspomnień, wypoczęci i zadowoleni, wróciliśmy szczęśliwie do domu.

Małgorzata Fiałkowska, Katarzyna Wawrzyniak