11 września 2021 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Solca Kujawskiego odbyła się msza święta ku czci Czesława Jóźwiaka, polskiego męczennika II wojny światowej, błogosławionego kościoła rzymskokatolickiego, jednego z Poznańskiej Piątki. Czesław Jóźwiak został ochrzczony w kościele pw. św. Stanisława BiM w Solcu Kujawskim 20 września 1919 roku, stracony zaś 24 sierpnia 1942 roku w Dreźnie.

Po mszy świętej odbył się koncert, podczas którego zgromadzeni mogli wysłuchać szereg utworów patriotycznych wielkich klasyków, takich jak: Polonez A-Dur (wojskowy) Fryderyka Chopina, III Suitę D-dur Jana Sebastiana Bacha oraz słynnego poloneza Michała Ogińskiego Pożegnanie Ojczyzny.

Naszą szkołę godnie reprezentowali nasi uczniowie wraz z opiekunkami, panią A. Rolirad, M. Radke i M.Fiałkowską.