Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim słodycze.

W piątek, 06 grudnia uczniowie z klas I a, I b i I c pełnili w naszej szkole rolę Mikołajów, którzy przygotowali dla wszystkich  pyszne pierniki oraz gorące kakao, a dla nauczycieli i pracowników szkoły – kartki z życzeniami. Na drzwiach zawisły podobizny nauczycieli urozmaicone świątecznymi elementami.

Było przyjemnie, przytulnie i domowo – Brawo !!!

Szczególne podziękowania dla Oli Czajkowskiej, Oliwii Sudolskiej, Dagmary Lipińskiej i Natalii Chachowskiej.

Z wyrazami sympatii – Katarzyna Ryckowska

Więcej zdjęć w zakładce Galeria/2019 Mikołajki