Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 r.  za sprawą Marcina Bielskiego.
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
W Szkocji obchodzony 30 listopada dzień świętego Andrzeja jest świętem narodowym.

Uczniowie klas I e, I f, I d i II d przygotowali z tej okazji dla całej naszej szkolnej rodziny  DZIEŃ WRÓŻB.

Więcej zdjęć, jak to wyglądało i co się działo można zobaczyć w zakładce Galeria/2019 Andrzejki

Młodzież odpowiedzialna za zorganizowanie Szkolnych Andrzejek wykazała się kreatywnością, odpowiedzialnością, poczuciem humoru i co bardzo istotne, umiejętnością współpracy między sobą.
Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was liczyć. Dziękuję.

Opiekun SU – Katarzyna Ryckowska