Cztery dwuosobowe zespoły uczniów ze szkół średnich z Powiatu Bydgoskiego zmagały się 16 maja 2019r. w murach Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.
Uczniowie mieli do napisania test,który obejmował wiadomości z zakresu obrony cywilnej,powszechnej samoobrony,pierwszej pomocy przedmedycznej,ochrony przeciwpożarowej,znajomość sygnałów alarmowych i sposobów postępowania po ich ogłoszeniu.
Po napisaniu testu uczestnicy przystąpili do sprawdzianu praktycznego,który polegał na umiejętności zastosowania wiadomości teoretycznych w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i znajomości podstawowego sprzętu wykorzystywanego w obronie cywilnej.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim reprezentowały 2 uczennice:
1.Wiktoria Sikorowska z Liceum Ogólnokształcącego
2.Sandra Nowakowska z Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Zespół dziewcząt zajął 3. miejsce. Wszyscy zostali nagrodzeni.

Nauczyciel:
Damian Worona