2 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się już po raz VIII Konkurs Papieski.
W tym roku pod hasłem Oto ja służebnica Pańska. Wzięło w nim udział 20 uczniów soleckich szkół.
Konkurs rozpoczęliśmy od wysłuchania fragmentu przemówienia Jana Pawła II do młodzieży. Potem wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę, a następnie uczniowie otrzymali testy konkursowe.
Wszyscy w skupieniu przez 60 minut pracowali, aby wypaść jak najlepiej. Po konkursie na pytanie, jak poszło? odpowiadali, dobrze!. Jak było naprawdę dowiemy się już w piątek. Wtedy okaże się kto znajdzie się wśród szóstki zwycięzców, którzy w nagrodę od 2-8 czerwca 2019r. pojadą do Rzymu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, sam udział w finale jest już wielkim sukcesem.
W Solcu Kujawskim mamy wspaniałe dzieci i młodzież , tak zgodnie stwierdzili po konkursie soleccy katecheci.