Wspomnienie

Rok 2018 był poświęcony temu niezwykłemu poecie, dlatego grupa

młodzieży, przy wsparciu nauczycieli, zorganizowała spotkanie poświęcone artyście.

Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły jak i tydzień później zaproszeni młodsi

koledzy z Gimnazjum nr 2.

Rok Herbertowski był tylko pretekstem do refleksji na temat poety. Warto co jakiś czas odwoływać się do jego autorytetu.  Doświadczył on wielu  przeciwności losu, różnych ograniczeń, ale mimo wszystko uważał, że warto się trudzić, zachować świeżość wrażeń, nieustanną ciekawość świata  i innych ludzi, mówił:

„ kochaj źródło zaranne

ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy

światło na murze splendor nieba”.

Dziękujemy Gimnazjalistom oraz ich Opiekunowi za wspólnie spędzony czas.

Uczniowie wraz z Organizatorami